10 Korzyści zdrowotne płynące z pływania

Niezależnie od tego, czy jesteś kolejnym Michaelem Phelpsem, czy po prostu jesteś dobry w wiosłowaniu, pływanie to świetny sposób na utrzymanie formy. Nauka pływania jest często jedyną przeszkodą, z którą musisz się zmierzyć, ale przy stałym czasie i wysiłku może to być łatwa do zdobycia umiejętność, która wiąże się z wieloma korzyściami w zamian. Oto powody, dla których warto rozważyć zanurzenie się w treningu, który obejmuje pływanie:

Zaangażowanie całego ciała
Pływanie jest znane jako ćwiczenie, które działa w całym ciele z prawie wszystkimi aktywowanymi grupami mięśni. Prowadzi to do tonizowania mięśni, budowania siły i wytrzymałości oraz poprawy ogólnej sprawności.

Wspomaga zdrowie serca
Stwierdzono, że pływanie zmniejsza ryzyko choroby i poprawia układ sercowo-naczyniowy. Ponieważ pływanie działa w całym ciele, wymaga zwiększonego przepływu krwi do wszystkich mięśni, co powoduje, że serce pompuje więcej. Połącz to z faktem, że często wstrzymujesz oddech i masz receptę na pracowity układ sercowo-naczyniowy.

 

Niski wpływ na stawy
W przeciwieństwie do biegania, jazdy na rowerze lub innych aktywności, Pływanie odbywa się w zupełnie innym środowisku: wodzie! Pozwala to zmniejszyć wpływ na organizm, szczególnie na kości i stawy, co czyni go idealną formą ćwiczeń dla osób z zapaleniem stawów, urazami lub niepełnosprawnością.

Spalaj kalorie … szybko
Kto nie lubi skutecznie spalać kalorii? Pływanie przez półtora kilometra, czyli 66 odcinków tradycyjnego 23-metrowego basenu, spala około 400 kalorii. W porównaniu do chodzenia / biegania (100 kcal na 1,5 km) i jazdy na rowerze (25 kcal na 1,5 km) pływanie do ćwiczeń wydaje się oczywiste!

Ćwiczenia bez potu
Zwykle po zakończeniu treningu, który pompuje serce, twoje ciało jest nasycone potem, ale nie pływaniem. Przebywanie w basenie pozwala ciału pozostać w stałej, chłodniejszej temperaturze w porównaniu do treningu naziemnego. Ważne jest jednak, aby pozostać uwodnionym, ponieważ nawet jeśli nie czujesz, że się pocisz, nadal tracisz wodę!

Poprawia sen
Ponieważ pływanie jest bardzo aerobowe, wymaga dużo energii. Większość dorosłych łatwiej zasypia i zasypia podczas codziennych zajęć aerobowych, takich jak pływanie.

Podnosi na duchu
Niezależnie od tego, czy pływasz w oddali, czy spokojnie wiosłujesz po wodzie, wykazano, że pływanie poprawia nastrój. Ćwiczenia zwykle wykazały efekty, które poprawiają nastrój i zmniejszają lęk i depresję. Dodanie pływania do cotygodniowego schematu nie tylko sprawi, że będziesz wyglądać dobrze, ale także sprawi, że poczujesz się dobrze.

 

Może to pomóc w czasie ciąży
Wykazano, że pływanie w czasie ciąży pomaga w powikłaniach i zwiększa zdrowie fizyczne i psychiczne matki. Wiele kobiet twierdzi, że lubi wchodzić do wody w czasie ciąży, aby złagodzić ból kości i stawów z powodu poczucia „nieważkości” pływania w basenie.

Pomaga zachować świeżość
W miesiącach letnich może być trudno zachować chłód. Kąpiel w lokalnym basenie, jeziorze lub rzece może być świetnym sposobem na regulację temperatury ciała w ciepły dzień. Tylko upewnij się, że ćwiczysz bezpieczeństwo w wodzie, gdziekolwiek zdecydujesz się nurkować.

Zabawa dla wszystkich grup wiekowych
Podobnie jak dorośli, dzieci uwielbiają pływać w basenie. Zaangażuj ich w lekcje pływania, dołącz do lokalnej letniej ligi pływackiej lub graj w basenie, aby byli zajęci i aktywni. Służy to również jako świetna forma ćwiczeń dla nich!

Niezależnie od tego, czy jesteś kolejnym Michaelem Phelpsem, czy po prostu jesteś dobry w wiosłowaniu, pływanie to świetny sposób na utrzymanie formy. Nauka pływania jest często jedyną przeszkodą, z którą musisz się zmierzyć, ale przy stałym czasie i wysiłku może to być łatwa do zdobycia umiejętność, która wiąże się z wieloma korzyściami w zamian. Oto…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *