10 produktów, które zwalczają cellulit

Cellulit jest naturalną rzeczą dla wszystkich i składa się ze złogów tłuszczu pod skórą. Niestety, tabu zostało stworzone na ten naturalny proces i wiele osób czuje się niepewnie. Jeśli jesteś jedną z osób, tutaj znajdziesz 10 produktów, które zwalczają cellulit i przywracają skórze jędrność i elastyczność.

Najlepsze produkty do walki z cellulitem
Cellulit jest obecny w ciele prawie każdej kobiety, głównie w wieku dorosłym. Kiedy pojawia się wcześniej, zwykle wiąże się to z nadwagą. Oprócz braku ćwiczeń cellulit jest również spowodowany niewłaściwą dietą.

Jest mało prawdopodobne, aby kobieta, która ma już cellulit, była w stanie go całkowicie usunąć, ponieważ normalne jest, że skóra staje się bardziej zwiotczała z wiekiem, z powodu zmniejszonej produkcji kolagenu i innych czynników naturalnych. Poznaj więc najlepsze produkty do walki z cellulitem i dowiedz się, jak sprawić, by Twoja skóra była bardziej elastyczna i jędrna za pomocą kilku prostych składników.

1. Gryka
Oprócz witamin, białek i błonnika obecnych w tym ziarnie, które czynią go doskonałym składnikiem trawiennym, kasza gryczana zawiera lizynę, która jest użytecznym aminokwasem do naprawy tkanki nabłonkowej i produkcji kolagenu poprzez zmniejszenie cellulitu.

Pomaga skórze ujędrnić i odmłodzić komórki.

2. Woda z cytryną
Cytryna jest zawsze jokerem dla poprawy ogólnego stanu zdrowia. Odtruwa, alkaliczne (wewnątrz ciała) i wodą nawilża skórę. Wszystkie te korzyści działają na odnowę komórek, dobry wygląd i zdrowie skóry, co czyni ją silniejszą w obliczu powstawania cellulitu.

3. Nasiona oleiste
Migdały, orzechy włoskie, kasztany i orzechy laskowe są bogatym źródłem kwasów omega-3, dobrego i niezbędnego tłuszczu dla organizmu. Promuje dobre zdrowie komórek skóry i blokuje toksyny. W ten sposób zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i pojawieniu się cellulitu.

4. Pietruszka
Dzięki działaniu detoksykującemu pietruszka pomaga nerkom działać lepiej, usuwając toksyny z moczu i wydmuchując ciało. Witaminy obecne w pietruszce działają wzmacniająco na tkankę skórną i zwalczają przedwczesne starzenie.

5. Kolendra
Kolendra jest detoksykatorem organizmu, głównie w usuwaniu metali ciężkich, które są przechowywane w komórkach tłuszczowych. Są to metale, które hamują regenerację skóry i ułatwiają gromadzenie się nadmiaru tłuszczu, tworząc cellulit.

6. Pomarańczowy
Pomarańcza to owoc bogaty w witaminę C, składnik odżywczy niezbędny do syntezy kolagenu w organizmie. Kolagen jest odpowiedzialny za wzmocnienie skóry i zapobieganie nadmiernemu zużyciu komórek skóry właściwej, co ostatecznie zapobiega cellulitowi, a nawet zmniejsza jego manifestację.

7. Fasola
Fasola jest rodzajem białka roślinnego, które działa bezpośrednio w walce z cellulitem, ponieważ ma wysoką zawartość białka, które pomaga w identyfikacji mięśni, zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i tworzeniu się cellulitu.

Jest to bardzo pozytywne, ponieważ ta roślina strączkowa jest bardzo obecna w potrawie brazylijskiej, co sprawia, że nabycie tych korzyści jest bardzo proste. Należy również pamiętać, że w przypadku czarnej fasoli występuje wysoka zawartość magnezu, która ma kluczowe znaczenie dla produkcji neuroprzekaźnika serotoniny, który pomaga zwalczać depresję i lęk.

8. Jajo
Bogate w różne witaminy, w tym witaminę B12 i minerały, jajko można uznać za kompletne pożywienie. Ma kolagen, który służy do zwiększenia elastyczności i elastyczności tkanki skórnej. Ponadto zawiera witaminę A, przeciwutleniacz, który odmładza komórki skóry właściwej i działa na zachowanie funkcji kolagenu.

9. Czosnek
Jak widać, kolagen ma ogromne znaczenie w walce z cellulitem. Nawet bez dużej ilości tego białka czosnek nie unika tej zasady, ponieważ zawiera taurynę i kwas liponowy, które naprawiają uszkodzony kolagen. Ponadto jest bogaty w siarkę, co ma kluczowe znaczenie dla tworzenia tego składnika.

10. Soja
Doskonale nadaje się do produkcji kolagenu. To dlatego, że masz daidzeinę i genisteinę, które działają poprzez stymulowanie tworzenia tego białka. Problem polega na tym, że większość soi jest transgeniczna, więc musisz włożyć trochę wysiłku, aby spróbować uzyskać soję organiczną.

Cellulit jest naturalną rzeczą dla wszystkich i składa się ze złogów tłuszczu pod skórą. Niestety, tabu zostało stworzone na ten naturalny proces i wiele osób czuje się niepewnie. Jeśli jesteś jedną z osób, tutaj znajdziesz 10 produktów, które zwalczają cellulit i przywracają skórze jędrność i elastyczność. Najlepsze produkty do walki z cellulitem Cellulit jest obecny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *