15 sztuczek, które pomogą Ci jeść zdrowiej i przy mniejszym wysiłku

Wybór zdrowej diety oznacza różne rzeczy dla każdej osoby. Osoba z cukrzycą próbuje dostosować się do stylu życia bez cukru, a osoba zmagająca się z otyłością chce ograniczyć węglowodany i jeść więcej tłuszczu.

Niezależnie od preferencji dotyczących zdrowszego jedzenia, istnieje wiele wskazówek, których możesz użyć, aby ułatwić sobie podróż.

SZTUCZKI, ABY JEŚĆ ZDROWIEJ, KTÓRYCH MOŻESZ UŻYĆ
Możesz wprowadzić kilka prostych zmian, aby zmniejszyć liczbę kalorii i tłuszczu, jednocześnie zwiększając odżywianie. Zmiana nawyków żywieniowych nie musi być trudna, a zdrowy styl życia nie musi być drogi. Oto 15 wskazówek, jak być zdrowym, nie wymagając dużo czasu ani energii.

1. DOKONAJ ZAKUPU, GDY JEST PEŁNY
Czy zauważyłeś kiedyś, że kupujesz więcej śmieciowego jedzenia, kiedy idziesz do sklepu głodnego? Ponieważ wszystko wygląda dobrze, nie masz problemu z pobraniem wszystkich dodatków. Wpłynie to nie tylko na budżet, ale także spowoduje problemy w talii.

Badanie przeprowadzone przez University of Michigan wykazało, że ludzie, którzy chodzą do sklepu głodni, często kupują więcej niejadalnych rzeczy. Jeśli nie zjesz obiadu i nie zatrzymasz się na rynku w drodze do domu, możesz kupić o wiele więcej rzeczy, niż potrzebujesz, a nawet rzadkie przedmioty, takie jak gumki lub spinacze do papieru.

2. SPRÓBUJ JEŚĆ NA MNIEJSZYM TALERZU
Twój mózg jest złożoną jednostką przetwarzania, ale czasami można go oszukać. Jedną z kultowych metod diety jest zmiana rozmiaru talerza. Czy widziałeś obecnie asortyment prostych potraw?

Standardowa płyta zawsze miała 10,5 cala. Jednak restauracje używają teraz około 30 centymetrów. Wyobraź sobie, ile kalorii możesz wyciąć, przechodząc na dwudziestocentymetrową płytkę?

Szczerze mówiąc, duże talerze mogą pomieścić wystarczającą ilość jedzenia dla 2-3 osób i czujesz potrzebę ich wypełnienia. Przełącz się na mniejszy talerz, a będziesz jeść zdrowiej, spożywając skromne porcje.

3. ĆWICZ UWAŻNE JEDZENIE
Pamiętaj o wszystkim, co wkładasz w swoje ciało. Prowadź dziennik i upewnij się, że codziennie liczysz każdy gram tłuszczu i kalorii. Większość ludzi nie ma pojęcia, ile jedzą, dopóki nie zaczną go liczyć.

4. ZWIĘKSZ ZUŻYCIE WODY
Dużo wody. Zanim weźmiesz każdy kęs w jednym posiłku, weź łyk wody. Woda nakłoni Cię do myślenia, że jesteś pełniejszy wcześniej niż ze względu na jego objętość. Ponieważ twoje ciało składa się głównie z wody, sensowne jest zwiększenie spożycia.

5. PRZEŁĄCZ SIĘ NA GORZKĄ CZEKOLADĘ
Jeśli masz trochę słodyczy, nikt nie mówi, że nigdy więcej nie będziesz w stanie przekąsić. Badanie przeprowadzone przez Top Institute Food and Nutrition chciało przetestować lub obalić teorie, że gorzka czekolada jest dla ciebie dobra. Badali mężczyzn w średnim wieku z nadwagą przez cztery tygodnie.

Pod koniec badania odkryli, że u tych mężczyzn poprawiła się funkcja naczyniowa, a także poprawiły się czynniki adhezji leukocytów. Przeciwutleniacze zawarte w tej różnorodności czekolady są dobre dla zdrowia i serca.

6. TRZYMAJ SIĘ Z DALA OD FAST FOODÓW
Tak łatwo jest przejść do hamburgera i frytek zamiast gotowania. Jednak bez względu na to, jak zdrowi próbują go ugotować, fast food jest obciążony sodem, tłuszczem, kaloriami i innymi szkodliwymi konserwantami. Przygotowanie zdrowego posiłku zajmuje od 20 do 30 minut, a także jest znacznie łatwiejsze dla kieszeni.

7. PRAKTYKA GOTOWANIA
Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie jedzą zdrowiej, jest to, że nie ćwiczą gotowania. Gotowanie ma dwie zalety. Po pierwsze, możesz upewnić się, że Twoja rodzina otrzymuje pożywny i zbilansowany posiłek, a po drugie, możesz również upewnić się, że nie przekroczysz wydatków w supermarkecie.

8. PRZEŁĄCZ NA PROSZEK Z MASŁA ORZECHOWEGO
Dlaczego tak wielu ludzi pragnie masła orzechowego? Pośrednia czekolada smakuje dobrze i nie ma lepszego dodatku do żelatyny. Jednak surowe i nieprzetworzone masło orzechowe jest dla ciebie dobre, ale wiele rzeczy, które znajdziesz na półkach sklepowych, jest pełnych cukru i soli.

Inną opcją, która pomoże ci uzyskać ten orzechowy smak, którego pragniesz, jest użycie sproszkowanej odmiany. Proszek z masła orzechowego stał się dość popularny jako opcja zdrowej diety. Dwie łyżki tradycyjnego masła orzechowego zawierają 191 kalorii i 16 gramów tłuszczu.

Proszek z masła orzechowego zawiera tylko 45 kalorii i pięć gramów tłuszczu. Jaka jest najlepsza opcja? Z przyjemnością dowiesz się, że sproszkowane masło orzechowe to po prostu suszone prażone orzechy z całym masłem wyciśniętym w celu przekształcenia w proszek. Ma więc ten sam świetny smak, ale jest znacznie zdrowszy.

9. UŻYJ NIESŁODZONEGO MLEKA MIGDAŁOWEGO
Zamień mleko krowie na różne migdały. Są w tak wielu niesamowitych smakach i mają mniej kalorii i tłuszczu. Możesz ich używać w taki sam sposób, jak zwykłe mleko i nie musisz się martwić nietolerancją laktozy.

10. PODZIEL SIĘ BILETAMI W RESTAURACJI
W czasach, gdy musisz jeść, dlaczego nie podzielić się daniem głównym ze współmałżonkiem lub przyjacielem? Amerykanie cierpią z powodu zniekształceń porcji. Średnia porcja w lokalnej restauracji wystarcza, aby obsłużyć od 2 do 4 osób, w zależności od lokalizacji.

Po dodaniu sałatek, zup, paluszków chlebowych i innych prezentów, które oferują, możesz łatwo przekroczyć dzienne spożycie kalorii w jednym posiłku. Restauracje są doskonałym miejscem do Ćwiczenia uważnego jedzenia, ponieważ chcą dać ci więcej za swoje pieniądze.

11. WYBIERZ ZIMNE, A NIE GORĄCE WARZYWA
Chociaż fasolka szparagowa, groszek, brukselka i szparagi świetnie smakują, należy układać zimne zielone warzywa liściaste. Sałatka może wypełnić cały talerz, dając złudzenie, że dużo jesz, a także możesz go wypełnić. Różnica kalorii to miejsce, w którym zauważysz najbardziej znaczącą przewagę.

12. UBIERZ WŁASNE JEDZENIE
Nigdy nie nalewaj sosu ani sosu sałatkowego bezpośrednio na jedzenie. Zamiast tego najlepiej zanurzyć widelec w mieszance, a następnie ugryźć go. Zaoszczędzisz mnóstwo kalorii, gdy przestaniesz podawać i zjesz tylko to, czego potrzebujesz.

Zdrowe odżywianie może być bardzo proste. Nikt nie mówi, że powinieneś zrezygnować z sosu makaronowego lub sosu ranczo, ale powinieneś ograniczyć ilość, którą jesz. Zwilżenie widelca może zaoszczędzić do 300 kalorii na obfitym posiłku.

W dzisiejszych czasach ludzie używają zbyt wielu sosów i przypraw, a to niepotrzebny sposób na gromadzenie dodatkowych kalorii i tłuszczów.

13. NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ W SZTUCZKI BEZ CUKRU LUB BEZ TŁUSZCZU
Kilka dekad temu firmy marketingowe odkryły, że mogą zachęcić kupujących do zakupu swoich produktów, czyniąc je zdrowszymi. Na przykład oznaczenie czegoś beztłuszczowego lub niesłodzonego przyciągnie kupujących, którzy mogą przegapić te przedmioty. Teraz nie ma ścisłych zasad korzystania z tych tagów, gdzie leży duży problem.

Żywność oznaczona jako niesłodzona nie oznacza, że ma niską kaloryczność. Tak, można jeść rzeczy bez cukru i nadal przybierać na wadze. Aby pomóc w smaku, używają alkoholi cukrowych i sodowych, z których oba są dla ciebie złe. Ten sam problem występuje w przypadku produktów o niskiej zawartości tłuszczu.

Aby produkt miał smak sprzedaży, dodają inne rzeczy, aby zrekompensować tłuszcz. Przeczytaj uważnie etykiety supermarketów, ponieważ duże słowa z przodu nie zawsze opowiadają całą historię.

14. PRZEŁĄCZ SIĘ NA CHLEB PEŁNOZIARNISTY
Przestań kupować biały chleb i przełącz się na produkty pełnoziarniste. Biały chleb jest bardzo przetworzony i nie nadaje się dla ciebie. Całe ziarna są niezbędne dla Twojego organizmu, aby utrzymać regulowaną glukozę i ruch jelit.

15. STARAJ SIĘ JEŚĆ KALORIE (NIE PIJ ICH)
Jeśli chcesz jeść zdrowiej, powinieneś jeść kalorie, a nie je pić. Przestań kupować napoje gazowane, napoje energetyczne, soki i aromatyzowaną kawę wypełnioną cukrem i kaloriami. Od czasu do czasu można się rozpieszczać, ale przeciętny Amerykanin spożywa do 170 litrów sody każdego roku. Aby rozbić go nieco bardziej, są one równe 487 bankom rocznie lub 1,38 bankom dziennie. Czy myślisz o wszystkich ludziach, którzy piją o wiele więcej? Ile cukru i zużywają?

Głupio jest wydawać kalorie na napoje, kiedy można je wykorzystać jako pożywienie do odżywiania ciała.

OSTATNIE REFLEKSJE NA TEMAT TWOICH WYSIŁKÓW NA RZECZ ZDROWEGO ODŻYWIANIA
Niektórzy ludzie sprawiają, że utrata masy ciała i zdrowe odżywianie są o wiele trudniejsze niż to konieczne. Nie powinieneś wkładać więcej do swojego systemu, niż możesz spalić, i powinieneś trzymać się z dala od żywności o wysokiej zawartości cukru, tłuszczu i węglowodanów. Wreszcie, małe sztuczki, takie jak chodzenie do sklepu spożywczego, gdy jest pełny i gotowanie, mogą przejść długą drogę.

Czy znalazłeś jakieś wskazówki, które możesz wdrożyć w swoim życiu? Najlepszą częścią zdrowszego odżywiania jest to, że czujesz się lepiej, wyglądasz lepiej, a życie jest o wiele łatwiejsze, gdy nie masz do czynienia z wzdęciami i innymi problemami wrażliwości pokarmowej.

Wybór zdrowej diety oznacza różne rzeczy dla każdej osoby. Osoba z cukrzycą próbuje dostosować się do stylu życia bez cukru, a osoba zmagająca się z otyłością chce ograniczyć węglowodany i jeść więcej tłuszczu. Niezależnie od preferencji dotyczących zdrowszego jedzenia, istnieje wiele wskazówek, których możesz użyć, aby ułatwić sobie podróż. SZTUCZKI, ABY JEŚĆ ZDROWIEJ, KTÓRYCH MOŻESZ…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *