Dlaczego zdrowa dieta może złagodzić objawy astmy

Astma jest stanem, który wpływa na drogi oddechowe, powodując ich zwężenie i obrzęk, powodując komplikacje związane z oddychaniem. Trudności w oddychaniu mogą prowadzić do kaszlu, świszczącego oddechu i ucisku w klatce piersiowej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie jest obecnie około 235 milionów osób z astmą, a Meksyk ma częstość występowania od 5 do 12% populacji.

Dla niektórych osób ta choroba jest niewielką uciążliwością. Jednak dla innych jest to problem, który zakłóca codzienne czynności, w których czasami ataki astmy mogą zagrażać życiu. Ale chociaż astma nie jest wyleczona, jej objawy można kontrolować.

Naukowcy pokazują, jak zdrowa dieta może złagodzić objawy astmy
Francuskie badanie śledziło 2500 astmatyków na temat ich diety, objawów astmy i ich zdolności do kontrolowania. Wyniki pokazały, że ci, którzy stosowali dietę śródziemnomorską, która obejmuje spożywanie większej ilości świeżych owoców i warzyw, a także zdrowych tłuszczów, takich jak oliwa z oliwek, byli w stanie kontrolować swoje oznaki i objawy.

Podczas gdy astmatycy, którzy stosowali niezdrową dietę, szczególnie przy wysokim spożyciu czerwonego mięsa, soli i cukrów, mieli duże komplikacje w kontrolowaniu objawów. Dlatego doszli do wniosku, że zdrowa dieta bogata w świeże ryby i warzywa może zapobiegać objawom astmy. Ponadto podkreślili znaczenie utrzymania zdrowej wagi.

Z drugiej strony badania wykazały, że białko serwatkowe, znane również jako białko serwatkowe, wpływa na objawy astmy, zapalenie po udarze i niektóre stany wątroby.

Ale z czym to się wiąże? Przyjmowanie białka serwatkowego zwiększa poziom glutationu w organizmie. Przywrócenie glutationu do zdrowszego poziomu zapewnia ochronę niektórych chorób, łagodzi objawy i wspomaga ich gojenie.

I to dlatego, że glutation jest białkiem, które produkujemy naturalnie i pracujemy nad ochroną komórek, tkanek i narządów, które są częścią ludzkiego ciała. Ponieważ składa się z trzech aminokwasów, takich jak glicyna, glutaminian i cysteina, czyni go najsilniejszym przeciwutleniaczem naszego organizmu.

Zdrową żywność
1. Łosoś
Łosoś jest doskonałym źródłem wysokiej jakości białka, witamin i minerałów, w tym potasu, selenu i witaminy B12. Zawiera również kwasy tłuszczowe i witaminę D.

2. Szpinak
Jest to żywność bogata w błonnik i witaminy. W szczególności w witaminach A, C, E, K i witaminach z grupy B (B6, B2, B1) i kwasie foliowym.

3. Pomidory
Pomidor jest bogaty w witaminę C, silny naturalny przeciwutleniacz, a także witaminę A, K, żelazo i potas.

4. Oliwa
Kwasy tłuszczowe obecne w oliwie z oliwek, zwłaszcza kwas oleinowy, przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL (zły cholesterol), jednocześnie podnosząc poziom cholesterolu HDL (dobry cholesterol).

Astma jest stanem, który wpływa na drogi oddechowe, powodując ich zwężenie i obrzęk, powodując komplikacje związane z oddychaniem. Trudności w oddychaniu mogą prowadzić do kaszlu, świszczącego oddechu i ucisku w klatce piersiowej. Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie jest obecnie około 235 milionów osób z astmą, a Meksyk ma częstość występowania od 5 do 12%…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *