Doświadczenie w ratowaniu i rozmnażaniu rodzimych i kreolskich nasion w południowym stożku

W 2019 r.postanowiliśmy zorganizować spotkanie mędrców i mędrców nasion południowego stożka w Chile, składające się z ludzi z następujących krajów: Argentyny, Paragwaju, Brazylii, Urugwaju, Boliwii i Chile.

Na równi z tym wydarzeniem chcieliśmy poczynić postępy w usystematyzowaniu doświadczeń związanych z ratowaniem i rozmnażaniem nasion na naszym terytorium.

Prawda jest taka, że mobilizacja Chilijczyków w listopadzie 2019 r.i początek pandemii na początku marca 2020 r. uniemożliwiły nam realizację celów.

Mamy nadzieję, że spotkanie może się wkrótce odbyć.

Pomimo wspomnianych wcześniej nieprzewidzianych okoliczności, byliśmy w stanie poczynić postępy w systematyzacji doświadczeń, które mają miejsce w różnych miejscach na naszym ulubionym południu.

Tym razem z przyjemnością dzielimy się z wami publikacją, która łączy trzydzieści doświadczeń wykonanych lokalnie w różnych regionach i skutecznych przez różne narody.

Podzieliliśmy się z nimi tym notatnikiem zamykającym „rok pandemii”:

Ważne jest, aby podkreślić, że ta nie do pomyślenia okoliczność nie powstrzymała mędrców i mędrców nasion od zachowania stałości i pracy w dzieleniu się nimi i rozmnażaniu.

Każda z przestrzeni, które tutaj wam przedstawiamy, ci, którzy produkują żywność, uprawiają ziemię i przechowują swoje nasiona, kontynuowali-podczas kwarantanny – swoją codzienną pracę, aby utrzymać nasiona w ich tysiącletniej podróży.

Doświadczenie zebrane w tej książce ma jedną wspólną cechę: umieszczenie w centrum swojej pracy nasion rdzennych i kreolskich, mędrców, którzy zbudowali wokół nich, a przede wszystkim mędrców i mędrców nasion, którzy zachowali je i chronili, aby nadal karmić nasze narody.

Jesteśmy przekonani, że te nasiona i ich zdolność do dalszego swobodnego rozprzestrzeniania się jako dziedzictwo Narodów w służbie ludzkości są naszą nadzieją, że głód zostanie kiedyś wyeliminowany i uznany za przestępstwo. A także, aby suwerenność żywności była pozycjonowana ponad prawami rynku i „wolną konkurencją”.

Z głębokim szacunkiem witamy każdego z tych, którzy szanują życie poprzez rozmnażanie i dzielenie się nasionami, a zwłaszcza każdego z głównych bohaterów tych zbiorowych konstrukcji, które zawierają – same w sobie-nasiona społeczeństwa, które budujemy z dnia na dzień.

Dziękujemy todxs lxs, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i przekazali cenne informacje, zdjęcia i sugestie na cześć podstawy całej wiedzy: dzielenia się i mnożenia.

Aby pobrać pełny zeszyt (PDF) kliknij w poniższy link: doświadczenia ratownicze I m…(1,67 MB)
Sugerowane tweety:

# SemillasNativasyCriollas / cieszymy się, że możemy podzielić się z wami publikacją, która łączy trzydzieści doświadczeń związanych z ratowaniem i rozmnażaniem nasion przeprowadzonych lokalnie w różnych regionach i skutecznych przez różne narody.

# Nasionynativasycriollas / każda z przestrzeni, które tu prezentujemy, Ci, którzy produkują żywność, uprawiają ziemię i przechowują nasiona, kontynuowali codzienną pracę, aby utrzymać nasiona w ich tysiącletniej podróży.

# SemillasNativasyCriollas / doświadczenie zgrupowane w tym notatniku stawia nasiona lokalne i kreolskie w centrum, mędrców, którzy zbudowali wokół nich, oraz mędrców i mędrców z nasion, którzy je zachowali.

# SemillasNativasyCriollas / z głębokim szacunkiem witamy każdego z tych, którzy honorują życie poprzez rozmnażanie i dzielenie się nasionami, a zwłaszcza każdego z głównych bohaterów tych zbiorowych projektów.

W 2019 r.postanowiliśmy zorganizować spotkanie mędrców i mędrców nasion południowego stożka w Chile, składające się z ludzi z następujących krajów: Argentyny, Paragwaju, Brazylii, Urugwaju, Boliwii i Chile. Na równi z tym wydarzeniem chcieliśmy poczynić postępy w usystematyzowaniu doświadczeń związanych z ratowaniem i rozmnażaniem nasion na naszym terytorium. Prawda jest taka, że mobilizacja Chilijczyków w listopadzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *