Jaka ściółka jest wygodna dla mojego ogrodu warzywnego?

Ściółka, znana również jako ściółka, chroni glebę przed promieniami UV słońca, zachowując w ten sposób składniki odżywcze niezbędne do wzrostu i rozwoju roślin.

Wśród innych funkcji ściółka jest przydatna do utrzymywania wilgotności, zapobiegania nagłym zmianom temperatury, pielęgnacji korzeni, zmniejszania narażenia na krople deszczu, zapobiegania przerostowi niektórych yuyo…

Ściółka organiczna czy nieorganiczna?
Oba rodzaje ściółki chronią glebę przed promieniami słonecznymi, erozją i zapobiegają wzrostowi yuyos, ale ściółka organiczna jest z pewnością lepsza, ponieważ jest bardziej przepuszczalna dla wody deszczowej, a ponadto wprowadza materię organiczną do ogrodu warzywnego po degradacji.

Ekologiczne ściółki
Organiczne ściółki składają się z suchych liści, słomy, ścinków trawy, nawozów, zrębków kory, trocin, żywych gatunków pasz, a nawet tektury. Materiały te, gdy ulegają rozkładowi, wprowadzają składniki odżywcze do gleby.

Lepiej zatrzymują wilgoć, co prowadzi do oszczędności wody do nawadniania.
Trzymają yuyos na dystans, zmniejszając zadania związane z pielęgnacją ogrodu warzywnego.
Rozkładając się, aktywują różnorodność biologiczną gleby i przyczyniają się do powstawania próchnicy.
Chronią rośliny przed zimowymi przymrozkami, a korzenie przed nadmiernym upałem w lecie.
W zależności od użytego materiału może również pełnić funkcję estetyczną.

Ogrody i ogrody pokryte ściółką rosną zdrowiej, mają mniej chwastów i są odporne na suszę niż ogrody nie pokryte ściółką. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, pozwoli Ci poświęcić mniej czasu na podlewanie, pielenie i zwalczanie niechcianych.

Jak umieścić ściółkę w ogrodzie
Po pracy klombów przeznaczonych do różnych upraw, pielenie ich, podlewanie i układanie organicznej ściółki, najlepiej wilgotnej, bez dotykania łodyg istniejących roślin.

Warstwa ściółki musi mieć co najmniej 5 cm grubości, aby prawidłowo spełniała swoją funkcję, najlepiej około 20 cm lub więcej. Zimą warstwa ta nie powinna mieć więcej niż 10 cm grubości.

Niewłaściwe obchodzenie się z ściółką w zacienionych i wilgotnych miejscach może prowadzić do powstawania i osiedlania się ślimaków, ślimaków i małych stworzeń wśród innych niepożądanych zwierząt ogrodowych.

Praktyka zarządzania polega na usuwaniu ściółki zimą, pozostawiając cienką warstwę zamiast gołej gleby, aby gleba przyjmowała temperaturę i lepiej otrzymywała nasiona wiosenne. Po tym, jak rośliny przybrały rozmiar, jest on uzupełniany większą ilością ściółki, aż osiągnie pożądaną grubość.

Tak działa ściółka
Dżdżownice i inne mikroorganizmy zamieszkujące glebę przekształcają ściółkę w pokarm dla roślin ogrodowych, a także napowietrzają ją i ułatwiają eksplorację korzeni poszukujących wody i składników odżywczych вещества.Ecoportal.net

Ściółka, znana również jako ściółka, chroni glebę przed promieniami UV słońca, zachowując w ten sposób składniki odżywcze niezbędne do wzrostu i rozwoju roślin. Wśród innych funkcji ściółka jest przydatna do utrzymywania wilgotności, zapobiegania nagłym zmianom temperatury, pielęgnacji korzeni, zmniejszania narażenia na krople deszczu, zapobiegania przerostowi niektórych yuyo… Ściółka organiczna czy nieorganiczna? Oba rodzaje ściółki chronią…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *