Koronawirus: palacze są ponad dwukrotnie bardziej narażeni na intensywną opiekę

Palenie jest obecnie złe i jeszcze bardziej niebezpieczne. Włoski najwyższy Instytut Zdrowia (ISS) właśnie ostrzegł, że osoby palące są narażone na zwiększone ryzyko powikłań w przypadku zakażenia koronawirusem. Mówi się o ponad dwukrotnie większym prawdopodobieństwie przebywania na oddziale intensywnej terapii.

Wszyscy wiemy, że palenie (aktywnie i biernie) jest szkodliwe, czego do tej pory nie wiedzieliśmy, że istnieją już badania nad Covid-19, które podkreślają niebezpieczeństwa związane z tym uzależnieniem, tak powszechne w sytuacji klinicznej pacjentów, którzy zachorowali na tę chorobę.

Zasadniczo, według ISS, bardzo ostatnie badania wykazały, że ponad jedna trzecia palaczy, którzy zachorowali na koronawirusa, miała poważniejszy stan niż osoby niepalące.

Prawdopodobieństwo, że palacz, u którego rozwija się choroba, wymaga intensywnej opieki i respiratorów, jest ponad dwukrotnie większe. Te same badania sugerują, że ten konkretny nawyk, bardziej powszechny u mężczyzn ( szczególnie w Chinach), wyjaśnia większą różnicę płci w wskaźniku śmiertelności związanej z wirusem, który, jak wiemy, jest wyższy u mężczyzn niż u kobiet (odpowiednio 4, 7% i 2, 8%).

W Chinach różnica między nimi a nimi, jeśli chodzi o papierosy, jest naprawdę ogromna: około 50% mężczyzn to palacze, w porównaniu do 3% Kobiet. We Włoszech różnica ta jest odczuwalna mniej, ale nadal istnieje: istnieje 11,6 miliona palaczy, z czego ponad 7 milionów to mężczyźni, a 4,5 miliona to kobiety.

Po tym objawieniu ISS po prostu musiała zalecić wszystkim, aby natychmiast rzucili palenie, choć najwyraźniej nie jest łatwo wyciągnąć ludzi z pocieszającego nawyku w tej chwili, pośród cierpienia, z jakim borykają się Włosi. Ale nigdy nie boli próbować.

Dobrą wiadomością jest to, że badania potwierdzają ważny fakt: korzyści z rzucenia palenia są krótko-i długoterminowe. Tak więc potrzeba tylko kilku tygodni, aby poprawić problemy z oddychaniem, kaszel i wymianę gazów oddechowych w krążeniu.

Palenie jest obecnie złe i jeszcze bardziej niebezpieczne. Włoski najwyższy Instytut Zdrowia (ISS) właśnie ostrzegł, że osoby palące są narażone na zwiększone ryzyko powikłań w przypadku zakażenia koronawirusem. Mówi się o ponad dwukrotnie większym prawdopodobieństwie przebywania na oddziale intensywnej terapii. Wszyscy wiemy, że palenie (aktywnie i biernie) jest szkodliwe, czego do tej pory nie wiedzieliśmy,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *