Olejek szałwiowy na ból menstruacyjny, równowagę hormonalną i wiele innych

Roślina szałwii ma długą historię jako zioło lecznicze. Jest to roślina wieloletnia z rodzaju Salvi, a jej nazwa naukowa to salvia sclarea. Jest uważany za jeden z głównych olejków eterycznych dla hormonów, szczególnie u kobiet.

Przeprowadzono wiele badań na temat jego korzyści, jeśli chodzi o skurcze, obfite cykle miesiączkowe, uderzenia gorąca i zaburzenia równowagi hormonalnej. Jest również znany ze swojej zdolności do zwiększania krążenia krwi, wspierania układu trawiennego, poprawy zdrowia oczu i walki z białaczką. Olej szałwiowy jest jednym z najzdrowszych, o właściwościach przeciwdrgawkowych, przeciwdepresyjnych, przeciwgrzybiczych, przeciwinfekcyjnych, antyseptycznych, przeciwskurczowych, ściągających i przeciwzapalnych. Jest to również tonik nerwowy i kojący z kojącymi i ciepłymi składnikami.

Korzyści zdrowotne
Łagodzi dyskomfort menstruacyjny
Działa w celu regulacji cyklu miesiączkowego, naturalnie równoważąc poziom hormonów i stymulując otwarcie zablokowanego układu. Ma również zdolność leczenia objawów PMS, w tym wzdęć, skurczów, wahań nastroju i apetytu na jedzenie.

Ten olejek eteryczny jest również przeciwskurczowy, co oznacza, że leczy skurcze i związane z nimi problemy, takie jak skurcze mięśni, bóle głowy i bóle brzucha.

Pomaga w równowadze hormonalnej
Olej szałwiowy wpływa na hormony organizmu, ponieważ zawiera naturalne fitoestrogeny, które są znane jako „estrogeny dietetyczne” pochodzące z roślin, a nie z układu hormonalnego. Te fitoestrogeny dają szałwii zdolność do wywoływania efektów estrogenowych. Reguluje poziom estrogenu i zapewnia długoterminowe zdrowie macicy, zmniejszając ryzyko raka macicy i jajnika.

Obecnie wiele problemów zdrowotnych, w tym niepłodność, zespół policystycznych jajników i nowotwory oparte na estrogenach, są spowodowane nadmiarem estrogenu w organizmie, częściowo z powodu naszego spożycia pokarmów bogatych w estrogen. Ponieważ szałwia pomaga zrównoważyć te poziomy estrogenu, jest niezwykle skutecznym olejkiem eterycznym.

Łagodzi bezsenność
Osoby cierpiące na bezsenność mogą znaleźć ulgę dzięki olejkowi szałwiowemu. Jest to naturalny środek uspokajający i daje poczucie spokoju i spokoju potrzebnego do zasypiania. Kiedy nie możesz spać, Zwykle budzisz się odświeżony, co wpływa na Twoją zdolność do funkcjonowania w ciągu dnia. Bezsenność wpływa nie tylko na poziom energii i nastrój, ale także na zdrowie, wydajność pracy i jakość życia.

Dwie główne przyczyny bezsenności to stres i zmiany hormonalne. Całkowicie naturalny olejek eteryczny może poprawić bezsenność bez leków, łagodząc uczucie stresu i niepokoju, a także równoważąc poziom hormonów.

Zwiększa krążenie
Olej szałwiowy otwiera naczynia krwionośne i umożliwia większe krążenie krwi; naturalnie obniża również ciśnienie krwi, rozluźniając mózg i tętnice. Zwiększa to wydajność układu metabolicznego poprzez zwiększenie ilości tlenu docierającego do mięśni i wspiera funkcję narządu.

Dowody sugerują, że wdychanie oleju może być korzystne dla indukcji relaksacji u kobiet z nietrzymaniem moczu, szczególnie podczas oceny.

Poprawia układ sercowo-naczyniowy
Właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne olejku szałwiowego są Ochronne dla układu krążenia i mogą pomóc naturalnie obniżyć poziom cholesterolu. Olej zmniejsza również stres emocjonalny i poprawia krążenie krwi, dwa bardzo ważne czynniki obniżające poziom cholesterolu i wspomagające układ sercowo-naczyniowy.

Działa jako środek łagodzący stres
Służy jako lek przeciwdepresyjny i jeden z najlepszych naturalnych środków na lęk; zwiększa pewność siebie i siłę psychiczną, jednocześnie łagodząc uczucie niepokoju i porażki. Ma również właściwości euforyczne, pozostawiając uczucie radości i spokoju.

Zabija bakterie i infekcje
Olej ten spowalnia wzrost i rozprzestrzenianie się infekcji bakteryjnych i grzybiczych; może również zatrzymać niebezpieczne zachowanie bakterii dostających się do naszego organizmu przez wodę lub żywność. Te właściwości przeciwbakteryjne chronią okrężnicę, jelita, drogi moczowe i układ wydalniczy.

Olej szałwiowy jest antyseptyczny, więc rany nie zostaną zainfekowane zarazkami po nałożeniu tego olejku eterycznego. Ta przydatna właściwość ochroni rany i zagoi skaleczenia, a także pomoże Twojemu ciału szybko się zagoić.

Sprzyja skórze
Olej szałwiowy ma ważny Ester zwany octanem linalylu, który jest naturalnym fitochemikalią występującą w wielu kwiatach i roślinach przyprawowych. Ten ester zmniejsza stan zapalny skóry i działa jako naturalny środek na wysypkę; reguluje również produkcję oleju w skórze.

Olejek z zielonej szałwii działa pod tym względem podobnie do oleju jojoba, więc połączenie obu jest idealnym środkiem nawilżającym dla skóry, który utrzyma ją w ten sposób nawet przez cały dzień.

Wspomaga trawienie
Układ trawienny jest podstawą dobrego zdrowia. Ten niesamowity system obejmuje kombinację nerwów, hormonów, bakterii, krwi i narządów, które współpracują ze sobą, aby wykonać trudne zadanie trawienia pokarmu i płynów, które spożywamy każdego dnia.Chociaż dowody na tę korzyść są ograniczone, olej szałwiowy zastosowano do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, co przyspiesza i ułatwia proces trawienia. Łagodząc objawy niestrawności, minimalizuje skurcze, wzdęcia i dyskomfort w jamie brzusznej.

Ten silny olejek eteryczny może również zapobiegać niestrawności i pomaga organizmowi wchłonąć bardzo potrzebne witaminy i minerały przez cały dzień. Zastosowano go do regulacji wypróżnień, łagodzenia zaparć i leczenia objawów wrzodów i ran w żołądku.

Roślina szałwii ma długą historię jako zioło lecznicze. Jest to roślina wieloletnia z rodzaju Salvi, a jej nazwa naukowa to salvia sclarea. Jest uważany za jeden z głównych olejków eterycznych dla hormonów, szczególnie u kobiet. Przeprowadzono wiele badań na temat jego korzyści, jeśli chodzi o skurcze, obfite cykle miesiączkowe, uderzenia gorąca i zaburzenia równowagi hormonalnej.…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *