Wskazówki ogrodowe: kojarzyć buraki z kukurbitami

Warzywa te są jednymi z najbardziej wrażliwych na brak zapylania, jeśli tak się nie stanie, Owoce się nie utworzą.

Ale na szczęście możemy podjąć pewne działania w ogrodzie, aby promować zapylanie Kabaczek bez uciekania się do metod ręcznych, a tym samym pozwolić naturze wykonywać swoją pracę.

Mamy bardzo łatwe w uprawie gatunki, rosną nawet spontanicznie na niektórych obszarach, takich jak ogórecznik (borago officinalis). Ich niebieskie kwiaty są ulubionymi pszczołami i pomogą przyciągnąć je do naszego ogrodu warzywnego. Gdy osiedlą się w naszym miejscu uprawy, zapylą resztę naszych roślin.

Innym faktem, dla którego zdecydowaliśmy się związać z ogórecznikiem, jest to, że zwiększa on wzrost i poprawia smak Kabaczek, ponieważ włącza krzem do gleby.

Oprócz przyciągania pszczół ogórecznik przyciąga także trzmiele, drapieżniki mszyc i gąsienice.

Liście ogórecznika mogą działać jako bariera przeciwko babodom i ślimakom. Arkusz „materaca” jest umieszczany na ziemi, wokół roślin podatnych na te szkodniki i nie zbliżają się, ponieważ przeszkadzają im ostre włosy.

Ogórecznik jest również bardzo dobrze związany z truskawkami, fasolą i pomidorami.

Jakby tego było mało, ma również swoją wartość odżywczą, więc nie zajmie miejsca w ogrodzie z jedną funkcją.

Ogórecznik: zdrowe warzywo
Surowe: w sałatce spożywane są tylko bardzo surowe pędy i liście rośliny zebrane przed kwitnieniem.
Gotowane: ogórecznik nie jest wygodny do gotowania przez długi czas, ponieważ wiele składników odżywczych jest traconych. W każdym razie zawsze wskazane jest połknięcie bulionu, w którym przygotowano buraki.
Świeży sok: świeży sok z ogórecznika powstaje, gdy liście są delikatne, używane jako środek czyszczący.
Kwiaty: ich kwiaty są również jadalne i dekorują naczynia w oryginalny sposób.
Olej z ogórecznika: zawiera w swoim składzie określony składnik, który w organizmie przekształca się w prostaglandyny. Substancje te pomagają kontrolować niektóre patologie lub dyskomfort:
Nadciśnienie tętnicze: zawiera składnik, który powoduje rozszerzenie tętnic, ułatwiając przepływ krwi.
Hipercholesterolemia: reguluje produkcję cholesterolu.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego: może przyczynić się do regulacji produkcji estrogenu.
Właściwości odżywcze
Ogórecznik to warzywo o bardzo niskiej wartości energetycznej, które wynosi około 21 kcal / 100 g.ma bardzo ważne cechy odżywcze, ponieważ, jak zobaczymy, chociaż jego zawartość lipidów, białek i węglowodanów nie jest bardzo wysoka, to minerały i witaminy. Jego zawartość wody otacza 91% całkowitej masy. Tłuszcz wynosi 0,7%, a węglowodany ledwo osiągają 2%, podobnie jak białka.

Minerały: z jego zawartości mineralnej uwolnimy żelazo, ponieważ jest w największej proporcji i że ogórecznik jest jednym z warzyw, w których ten minerał się wyróżnia. Ale możemy również przytoczyć inne minerały, które znajdują się w bardzo ważnych ilościach, prawie tak samo jak żelazo i które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu: potas, magnez, wapń, fosfor, sód i cynk.

Witaminy: jeśli chodzi o zawartość witamin, znajdziemy znaczną ilość wszystkich oprócz witaminy B12, która znajduje się tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego, oraz witaminy E. uwalniamy witaminę C, która znajduje się w największej proporcji, a następnie witaminę A, chociaż znajdujemy również zauważalne ilości witamin B1, B2, niacyny, B6 i kwasu foliowego.

Ogórecznik jako roślina lecznicza
Ogórecznik nie jest pokarmem, który ma długą tradycję żywności lub rośliny leczniczej, a ponadto jest jednym z wielkich nieznajomych naszego odżywiania. Właśnie dlatego odkryjemy niektóre zdrowe właściwości przypisywane ogórecznikowi, takie jak te:

Pot, diuretyk i środek czyszczący: jak powiedzieliśmy, niewiele wiadomo na temat tego warzywa, ale jedną z jego najbardziej wyróżniających się cech jest jego zdolność do zwiększania produkcji potu, diurezy i oczyszczania. Ogólnie rzecz biorąc, cała roślina wykazuje ten efekt, ale jest bardziej intensywna na kwiatach (które są używane w naparach).
Przeciwwirusowy: jest szeroko stosowany do zwalczania infekcji wirusowych, takich jak grypa, odra i różyczka. Ułatwia to wydalanie toksyn z krwi przez mocz i pot, nawadnia, zapewnia znaczne ilości soli mineralnych i pomaga obniżyć gorączkę.
Patologie nerek, dna moczanowa, zapalenie stawów i otyłość: stosowane w tych przypadkach ze względu na działanie moczopędne i oczyszczające.
Aparat oddechowy: szczególnie zalecany w przypadku infekcji dróg oddechowych dróg wysokich (gardła), takich jak przeziębienie, zapalenie gardła itp.poprawia stan błon śluzowych i ułatwia odkrztuszanie.

Warzywa te są jednymi z najbardziej wrażliwych na brak zapylania, jeśli tak się nie stanie, Owoce się nie utworzą. Ale na szczęście możemy podjąć pewne działania w ogrodzie, aby promować zapylanie Kabaczek bez uciekania się do metod ręcznych, a tym samym pozwolić naturze wykonywać swoją pracę. Mamy bardzo łatwe w uprawie gatunki, rosną nawet spontanicznie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *